کابل نسوز 3 در1.5 شیلد
-18%

کابل نسوز 3 در1.5 شیلد

تولیدکننده: کابل نسوز silcable
مدل کالا: 3/1.5 شیلد
موجودی: در انبار
قیمت ویژه:13,600 تومان
قیمت قبلی:16,500 تومان
سود شما:2,900 تومان
-+

یک سوال در مورد این کالا بپرسید

كابل نسوز

بشر از ديرباز در صدد مهار آتش و خسارات ناشي از آن مي باشد كه در اين راستا اختراعات و اكتشافات متعددي انجام پذيرفته است. يكي از آن ها، توليد كابل نسوز يا كابل ضد حريق يا كابل هاي سيليكوني مي باشند. سيم و كابل هاي نسوز در صنايع سنگين، تأسيسات صنعتي، فرودگاه ها، متروها، ایستگاه هاي قطار، ساختمان هاي بلند و سيستم هاي اعلام حريق كاربرد فراواني دارند.
كابل نسوز يا سيليكون كابل، همانطور كه از نامش پيداست، از سيليسيم با نام علمي Si توليد مي گردد، سيليسيم عنصري است شيميايي كه در برابر دما و رطوبت مقاومت بالايي دارد. به همين دليل، ماده اصلي تشكيل دهنده كابل هاي نسوز مي باشد.
كابل هاي نسوز به دليل اهميت و حساسيت زيادي كه دارند بايد با دقت و هوشمندانه انتخاب گردند كه ما در اين جا شما را با گزيده اي از مشخصات آن ها آشنا خواهيم كرد.
1- ضد شعله يا Flame retardant بودن
يكي از مشكلاتي كــــه كابل نسوز ناموغوب مي تواند ايجاد كند، انتقال آتش در كابل كشي مي باشد كه در اين صورت خسارت زيادي به محل وارد خواهد شد. انتخاب يك كابل نسوز مرغوب و استاندارد از انتقال و گسترش آتش سوزي به نقاط ديگر جلوگيري خواهد كرد كه در پي آن مهار آتش سريع تر و راحت تر خواهد بود.
2- نداشتن گازهاي سمي و كشنده Halogen Free
يكي از مشكلاتي كه در زمان آتش سوزي در محل رخ مي دهد، انتشار گازهاي سمي حاصل از سوختن در فضا مي باشد كه اين امر علاوه بر خسارات مالي باعث بروز مسموميت يا خسارات جاني نيز مي گردد. در صورت انتخاب كابل نسوز استاندارد و مرغوب از آن جلوگيري خواهد شد.
3- بدون دود يا كم دود بودن كابل Low Smoke
يكي از ويژگي هاي مهم يك كابل نسوز استانـــــــدارد، عدم انتشار دود در زمان وقوع آتش سوزي مي باشد. بايد دقت كرد كه ساختار و مواد تشكيل دهنده آن به گونه اي باشد كه هنگام بروز آتش كمترين ميزان انتشار دود را داشته باشد.
 
4- ضد آتش يا Fire Resistance بودن كابل
هنگام بروز آتش سوزي در محل، ضروري است كه بعضي از سيستم هاي مهم و حياتي از پايداري بالايي در برابر آتش برخوردار باشند. بعنوان مثال، سيستم اعلام حريقي كه در محل وقوع حريق وجود دارد بايد توانايي داشته باشد تا بيشترين زمان را فعال بماند. اينجاست كه كابل نسوز استاندارد و مرغوب نقش خود را ايفا كرده و بيشترين ارتباط بين سنسورها، آژيرها و كنترل پنل را حفظ خواهد كرد.
5- شيلد بودن كابل نسوز Shield
بهتر است ساختار كابل هاي نسوز به گونه اي باشد كه نويزها و عوامل محيطي مزاحم روي آن ها تأثير منفي نگذارد يا به عبارت ديگر مقاوم در برابر نويز و عوامل محيطي باشند. به همين دليل كابل هاي نسوز مي توانند به پوششي از جنس فويل مجهز شوند تا اين نويزهاي احتمالي را حذف نمايند.
- جدول مشخصات فني كابل هاي نسوز:

وزن كل

Kg/km

وزن مس

Kg/km

قطر خارجي

mm

سطح مقطع

 mm2

98

130

122

163

26

33/5

35

47/5

9/8

10/2

10/5

10/9

2x1

2x1/5

3x1

3x1/5

اميد است با ارائه اطلاعات فوق شما را در انتخاب كابل نسوز با ساختاري مناسب و استاندارد ياري رسانده باشيم. 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کالاهای مرتبط

کالاهای ویژه

تماس با ما

انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید.

آدرس ما

تهران - خیابان لاله زار - پاساژ اخوان- شماره 80

021-33940754

021-33940754

ساعت کاری : شنبه تا چهارشنبه 9.30 الی 18
پنج شنبه ها 9.30 الی 13